Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Krmivo pre psy a mačky AMI


Výrobky AMI sú vegetariánskym krmivom pre Vaše domáce zvieratá.

Spoločnosť AMI je talianska firma. Neuskutočňuje pokusy na zvieratách ani vivisekciu a to isté vyžaduje aj od svojich dodávateľov. Navyše aktívne vystupuje proti uskutočňovaniu pokusov na zvieratách. Pri výrobe ich produktov nebolo zabité žiadne zviera. Pri týchto výrobkoch platí, že zdrojom proteínov je obilný lepok, sú bohatým zdrojom omega 3 a omega 6 lipidov, neobsahujú živočíšne tuky ani kostnú múčku, sú vyvážené.

O výrobkoch AMI:
"Výrobky AMI sú celkom postačujúce pre výživové nároky psov a mačiek. Myslím, že je to treba zdôrazniť aj vzhľadom k tomu, že i keď sa to nezmieňuje, mäso býva často upravované hydrolizáciou. Navyše vlastne neexistuje druh mäsa, ani hydinové ani iné, pri ktorom by nehrozilo riziko kontaminácie BSE (choroba šialených kráv) alebo inými patogénmi. Vďaka AMI produktom máme možnosť udržať naše domáce zvieratá zdravé bez rizika a bez nutnosti zabíjať iné zvieratá."
(Prof. Gianni Tamino, prednášajúci biológiu na Univerzite v Padove, delegát Európskeho parlamentu a člen výboru pre BSE)

"Konzumácia mäsa je celkom škodlivá, a to nielen priamo pre jedené zvieratá, ale i z hľadiska životného prostredia (plytvanie energiou, znečistenie), tiež zo sociálneho hľadiska (plytvanie zdromji a hlad) a z výživového hľadiska (následky pre zdravie). Možnosť používať rastlinné krmivo AMI, ktoré je vyvážené a vyhovujúce potrebám psov a mačiek, nielen že zlepšuje zdravotní stav domácich zvierat, ale pomáha k riešeniu vyššie uvedených problémov."
(Dr. Massimo Tettamanti, enviromentálny chemik, výskumný pracovník Štátnej univerzity v Miláne)

"AMI výrobky psom a mačkám veľmi chutia, majú vyvážený obsah bielkovín, vitamínov a minerálov, ale predovšetkým, na rozdiel od bežných komerčných výrobkov, neobsahujú žiadne "dochucujúce" prísady, ktoré sú v skutočnosti pre psov a mačky návykové. AMI výrobky tiež neobsahujú škodlivé množstvá minerálnych solí a nemôžu obsahovať prióny (látky zapríčiňujúce chorobu šialených kráv). Preto môžem len odporučiť používanie AMI výrobkov, ktoré nielen že podporujú naše etické zásady, ale zaručujú domácim zvieratám aj dobré zdravie."
(Prof. Bruno Fedi, prednášajúci na Univerzite La Sapienza v Ríme)