Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Čistiaci prostriedok na okná a sklo, náplň 1 l

5,69 EUR  5,12 EUR
Ušetríte: 10% z ceny

Účinný ekologický prostriedok na čistenie skiel a hladkých povrchov - okná, autosklá, kachličky, lakované povrchy.
Odstraňuje nečistotu a čistený povrch zanechá lesklý a neporušený. Nezanecháva šmuhy. S bio éterickým olejom z levandule a lemongrass.

Dávkovanie:
Naneste na čistený povrch a vyleštite do sucha. Silne znečistený povrch najskôr pretrite vlhkou handrou.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Kukuričný a zemiakový škrob je kvasením premenený na etanol. Koncentrácia alkoholového roztoku čističa skla je zvolená tak, aby na povrchu skla nevznikali šmuhy a aby roztok rýchlo uschol. Etanol navyše pomáha dôkladne odstrániť mastné nečistoty. Derivát kokosového oleja a cukrové zmáčadlo získavané z rastlinného škrobu a kokosového tuku, pomáhajú rozmočeniu a uvoľneniu nečistoty.

Biologické odbúravanie
Etanol sa v nepatrných množstvách vyskytuje i v prírode. Ak sa dostane do odpadovej vody, je rýchlo a na 100 % rozložiteľný na oxid uhličitý a vodu. Pri procese výroby cukrových zmáčadiel a derivátu kokosového oleja sa časti cukru a tuku spájajú takým spôsobom, že zostáva zachovaná vnútorná molekulárna štruktúra. Mikroorganizmy preto ľahko môžu tieto zmáčadla rýchlo a úplne odbúrať.

Celý obal je recyklovateľný.

 Zloženie:
Rastlinný alkohol (etanol) (15 – 30 %), cukrové zmáčadlo a deriváty kokosového oleja (1 – 5 %), bio éterické oleje z levandule a citrónovej trávy (< 1 %), pravotočivo vírená voda (do 100 %)

Množstvo:

  • Kód: 22420
  • Výrobca: SONETT