Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Prášok na pranie 2,4 kg

12,74 EUR  12,00 EUR
Ušetríte: 6% z ceny

Na všetko farebné aj biele prádlo z bavlny, lanu, konope a zmesového vlákna od 40 – 95 °C.
Prací prášok s univerzálnym použitím - na biele aj farebné prádlo (okrem vlny, hodvábu a jemných tkanín), pre pranie pri teplotách od 40 °C do 95 °C. Prírodné ingrediencie šetrným spôsobom zbavia prádlo pachov a nečistôt.

Dávkovanie:
Pranie v pračke: na 4,5kg prádla
•    mäkká voda: 50 – 90 ml
•    stredne tvrdá voda: 90 ml + 40 ml ZMÄKČOVADLA
•    tvrdá voda: 90 ml + 70 ml ZMÄKČOVADLA

Poznámka:
Účinky mydlových pracích prostriedkov sa môžu celkom rozvinúť iba v mäkkej vode, z tohto dôvodu je NUTNÉ pridať zmäkčovadlo ku každému praniu.

Zvláštnosti produktu
Pre prací prostriedok na báze mydla je nevyhnutným predpokladom mäkká voda. Pomocou SONETT MODULAR SYSTEMU je vytvorený predpoklad pre to, aby nedosiahnuteľné prednosti mydla mohli byť využívané aj pri tvrdšej vode. Zriekame sa použitia protispékavých prostriedkov, plnidiel, optických leštidiel, fosfátov a akýchkoľvek enzýmov.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Prací prostriedok SONETT obsahuje ako hlavnú účinnú látku mydlo, ktoré sa vyrába z rôznych rastlinných olejov, palmového, repkového, kokosového a olivového, a to varením s lúhom. Oleje pochádzajú sčasti z ekologickej resp. bio-dynamickej produkcie. Mydlo ako aktívna umývacia látka v sebe jedinečným spôsobom spája všetky, pre proces prania nevyhnutné, vlastnosti zmáčania nečistoty, jej rozpustenia a pohltenia. Sóda sa vyrába premenou vápna pomocou kuchynskej soli. ORTOKREMIČITAN vzniká roztavením kremičitého piesku a sódy. Sóda a ortokremičitan posilňujú svojou zásaditosťou lúh a podporujú uvoľňovanie predovšetkým mastných látok. Zeolit A a vrstevnatý kremičitan majú ako východiskovú surovinu kremičité horniny. Vedľa svojej vlastnosti viazať vápnik vo vode viažu tieto zložky zároveň i organické látky rozpustené v pracej vode a farebné pigmenty a zabraňujú ich usadzovaniu na prádle. Derivát kokosového oleja podporuje mydlo v jeho funkcii rozpúšťania tukov.

Celý obal je recyklovateľný.

Zloženie:
Čisté rastlinné mydlo* (> 30 %), ílové minerály a kremičitany (15 – 30 %), sóda (5-15 %), 5-15 % zeolity, deriváty kokosového oleja (1 – 5 %), rastlinný alkohol (1 - 5 %), %), prírodné vonné látky* (< 1 %).

(* z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva) 

Množstvo:

  • Kód: 22431
  • Výrobca: SONETT