Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Tekutý prací prostriedok NEUTRAL 2 l

9,76 EUR

Kolekcia Neutral určená pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou.
Tekutý prací gél na biele aj farebné prádlo pre ručné pranie i pranie v pračke pri teplotách od 30 °C do 95 °C.
Špeciálne zloženie bez éterických olejov, konzervantov a farbív nedráždi ani tu najcitlivejšiu pokožku.

Dávkovanie:
1 uzáver = 40 ml
Pranie v pračke: na 4,5 kg prádla
•    mäkká voda: 50 – 100 ml
•    stredne tvrdá voda: 100 ml + 40 ml zmäkčovadla
•    tvrdá voda: 100 ml + 60 ml zmäkčovadla
Pri teplotách od 50 °C pridajte 60 ml Bielidla Sonett
Ručné pranie: 40 ml na 5 l vody

Celý obal je recyklovateľný.

Zvláštnosti produktu
Zvláštna energeticky úsporná metóda zmydelňovania, použitie olejov a éterických olejov z ekologického poľnohospodárstva a na tekutý prací prostriedok vyložene priaznivý pomer ceny k množstvu vypraného prádla, to sú vynikajúce znaky tohto produktu.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Mydlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleja sa v tomto tekutom pracom prostriedku vzájomne posilňujú a dopĺňajú. Pri výrobe mydla sa repkový olej z ekologického poľnohospodárstva zmydelňuje pomocou luhu draselného zvláštnym postupom bez privádzania tepla zvonku. Mydlo ako aktívna mycia látka v sebe jedinečným spôsobom spája všetky pre proces prania nevyhnutné vlastnosti zmáčania nečistoty, jej rozpúšťania a nesenia. V tomto účinku je mydlo zosilňované cukrovým tenzidom a derivátmi kokosového oleja, ktoré sa získavajú z čisto rastlinných surovín cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými premenami za pomoci kyselín. Zároveň je touto kombináciou odstránená nevýhoda mydla, ktorou je tvorba vápenatého mydla, ktoré sa pri nepresnom dávkovaní aviváže môže usadzovať na prádle. Alkohol, ktorý sa získava skvasením rastlinných škrobov, slúži k tomu, aby bol prací prostriedok udržovaný v tekutom stave, a umožňuje tak vysokú koncentráciu aktívnej čistiacej látky.

Biologické odbúravanie
Mydlo z rastlinných olejov má oproti všetkým ostatným čistiacim látkam tú zvláštnosť, že bezprostredne po použití sa s vápnikom obsiahnutým vždy v odpadovej vode zlučuje na vápenaté mydlo a samo sa tak neutralizuje vo svojom povrchovom účinku na vodné organizmy (primárne odbúravanie). Vápenaté mydlo je potom na 100 % rozkladané mikroorganizmami na oxid uhličitý a vodu (sekundárne odbúravanie). Pri procese výroby cukrových tenzidov a derivátov kokosového oleja sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku získavajú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre plne zachované. Preto je pre mikroorganizmy jednoduché tieto tenzidy plne odbúrať. Mydlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleja sú OECD považované za biologicky ľahko odbúrateľné.

Upozornenie:
Pri teplote pod 10 °C sa produkt mení a môže zhustnúť a zakaliť sa, čo za tepla, resp. po miernom pretrepaní opäť zmizne.

Zloženie:
BIO mydlo z repkového oleja (5 - 15 %), cukrový tenzid (5 - 15 %), deriváty kokosového oleja (5 - 15 %), rastlinný alkohol - etanol (1 - 5 %), vírená voda (do 100 %)

Vypredané
  • Kód: 22433
  • Výrobca: SONETT