Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Prací gél na farebné prádlo COLOR 1,5 l

7,69 EUR  6,92 EUR
Ušetríte: 10% z ceny

Šetrne a efektívne perie farebné prádlo pri 30°, 40° a 60°C.
Jemný prací gél je určený na pranie farebného prádla (okrem vlny a hodvábu) pri nižších teplotách od 30 °C do 60 °C. Vhodný pre všetky farebné tkaniny z bavlny, ľanu, konope, mikrovlákien a iných zmesí. K odstráneniu odolných škvŕn použite Sonett Tekuté mydlo na škvrny.

Dávkovanie:
1 uzáver = 40 ml
•    Pranie v pračke: na 4,5 kg prádla. Dávkujte podľa miery znečistenia - mäkká voda: 40 – 80 ml, stredne tvrdá voda: 50 – 90 ml, tvrdá voda: 70 – 110 ml, veľmi tvrdá voda: 90 – 130 ml
•    Ručné pranie: 40 ml na 5 l vody

Celý obal je recyklovateľný.

Zvláštnosti produktu
Zvláštna energeticky úsporná metóda zmydelňovania, použitie olejov a éterických olejov z ekologického poľnohospodárstva a na tekutý prací prostriedok vyložene priaznivý pomer ceny k množstvu vypraného prádla, to sú vynikajúce znaky tohto produktu.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Mydlo, cukrový tenzid a deriváty kokosového oleja sa v tomto tekutom pracom prostriedku vzájomne posilňujú a dopĺňajú. Pri výrobe mydla sa repkový olej z ekologického poľnohospodárstva zmydelňuje pomocou luhu draselného zvláštnym postupom bez privádzania tepla zvonku. Mydlo ako aktívna mycia látka v sebe jedinečným spôsobom spája všetky pre proces prania nevyhnutné vlastnosti zmáčania nečistoty, jej rozpúšťania a nesenia. V tomto účinku je mydlo zosilňované cukrovým tenzidom a derivátmi kokosového oleja, ktoré sa získavajú z čisto rastlinných surovín cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými premenami za pomoci kyselín. Zároveň je touto kombináciou odstránená nevýhoda mydla, ktorou je tvorba vápenatého mydla, ktoré sa pri nepresnom dávkovaní aviváže môže usadzovať na prádle. Alkohol, ktorý sa získava skvasením rastlinných škrobov, slúži k tomu, aby bol prací prostriedok udržovaný v tekutom stave, a umožňuje tak vysokú koncentráciu aktívnej čistiacej látky.

Biologické odbúravanie
Mydlo z rastlinných olejov má oproti všetkým ostatným čistiacim látkam tú zvláštnosť, že bezprostredne po použití sa s vápnikom obsiahnutým vždy v odpadovej vode zlučuje na vápenaté mydlo a samo sa tak neutralizuje vo svojom povrchovom účinku na vodné organizmy (primárne odbúravanie). Vápenaté mydlo je potom na 100 % rozkladané mikroorganizmami na oxid uhličitý a vodu (sekundárne odbúravanie). Pri procese výroby cukrových tenzidov a derivátov kokosového oleja sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku získavajú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre plne zachované. Preto je pre mikroorganizmy jednoduché tieto tenzidy plne odbúrať. Mydlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleja sú OECD považované za biologicky ľahko odbúrateľné.

Upozornenie:
Pri teplote pod 10 °C sa produkt mení a môže zhustnúť a zakaliť sa, čo za tepla, resp. po miernom potrepaní opäť zmizne.

 Zloženie:
BIO mydlo z repkového oleja (> 30 %), citráty (5 – 15 %), cukorné tenzidy (5 - 15 %), deriváty kokosového oleja (1 – 5 %), rastlinný alkohol - etanol (1 - 5 %), sulfatovaný ricínový olej (1 – 5 %), esenciálne oleje z citrónovej trávy*, rododendronu*, mäty* a levandule*, balzamické prísady*, vírená voda.

* surovina z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva 

Množstvo:

  • Kód: 22434
  • Výrobca: SONETT