Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Zmäkčovač vody 500 g

3,82 EUR  3,44 EUR
Ušetríte: 10% z ceny

Druhá časť SONETT modulárneho systému - NUTNÝ K PRACIEMU PROSTRIEDKU!
Zmäkčuje vodu a vytvára tak optimálne prostredie pre pôsobenie mydla - hlavnej aktívnej zložky pracích prostriedkov Sonett. Pre zvýšenie účinnosti pracích prostriedkov v oblastiach so zvýšenou tvrdosťou vody.

Dávkovanie:
na 4,5 kg prádla
- stredne tvrdá voda: 30 ml zmäkčovača k praciemu prášku Sonett,
- tvrdá voda: 50 ml k Praciemu prášku Sonett alebo 40 ml k Tekutému praciemu prostriedku Sonett,
- veľmi tvrdá voda: 70 ml k Praciemu prášku Sonett alebo 60 ml k Tekutému praciemu prostriedku Sonett

Zvláštnosti produktu
Oddelené dávkovanie zmäkčovadla, prispôsobené miestnej tvrdosti vody, zaručuje optimálne využitie použitého množstva pracieho prostriedku. Aj u zmäkčovadla, rovnako ako u pracieho prostriedku, sa SONETT obmedzuje na nutné a akceptovateľné zložky a zrieka sa použitia plnidiel, fosfátov a iných zmäkčovadiel z ropných produktov ako NTA (nitri-lotriacetát) a EDTA (kyselina etylén-diamin-tetraoctová).

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Zeolit A - hlavná súčasť zmäkčovadla, je vyrobený z dvoch ľahko dostupných surových materiálov kremičitanu a hlinitanu sodného, čo sú bežné ílové nerasty. Tento kremičitan pracuje na princípe ióntovej výmeny a zachytáva iónty vápnika a horčíka spôsobujúcich tvrdosť vody a zmäkčuje tak vodu pre pranie pracím prostriedkom vytvoreným na báze čisto rastlinného mydla. Sóda, vyrobená z vápna a kuchynskej soli, vytvárajú chemickú zlúčeninu s vápnikom obsiahnutým vo vode a odstraňuje tak z pracej vody časť látok spôsobujúcich jej tvrdosť. Citrát, teda soľ kyseliny citrónovej získavaná fermentáciou vedľajších cukornatých produktov, ako je melasa, na seba už pri nižších teplotách viaže vápnik.

Biologické odbúravanie.
Zeolit A je nerast nerozpustný vo vode, podobný piesku, ktorý sa bez nutnosti ďalšieho dbúravania ukladá ako pevná látka v čistiarenskom kale. Sóda, taktiež nerastnej povahy, sa nemusí ďalej odbúravať. Kyselina citrónová ako organická látka je v priebehu 2-3 dní úplne rozložená na oxid uhličitý a vodu.

Celý obal je recyklovateľný.

 Zloženie:
Zeolit A (> 30 %), sóda (15 - 30 %), citrát (5 - 15 %)

Množstvo:

  • Kód: 22438
  • Výrobca: SONETT