Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Bieliaci prostriedok a odstraňovač škvŕn 450 g

3,16 EUR

Šetrné bielenie a odstraňovanie škvŕn
Tretia časť modulárneho systému SONETT
Na bielenie bielej bielizne, na odstraňovanie škvŕn na bielom a stálofarebnom príádle, na zjasnenie zožltnutej a osivelej bielizne. Účinný už od 50°C. Vhodný na bielu a stálofarebnú bielizeň z bavlny, ľanu, konope a zmiešanej tkaniny. Odstraňuje škvrny z ovocia, červeného vína, čaju, kávy, trávy, krvi atď.

Dávkovanie
•    Praníe v práčke: na 4,5 kg bielizne pri teplote od 50° pridajte v priebehu hlavného pracieho cyklu 60 ml/60 g Sonett Bieliaceho prostriedku do pracieho prášku.
•    Namáčanie silne znečistenú bielizeň: rozpustite 30 ml bieliaceho prostriedku v cca 3 l teplej vody a špinavé prádlo nechajte cez noc namočené. Potom ho vyperte ako obvykle.
•    Umývanie riadu: pridajte 15 ml/15 g bieliaceho prostriedku do zásobníku na prášok do umývačky v priebehu hlavného umývacieho cyklu. Odstráni škvrny od kávy a čaju na riade.

Celý obal je recyklovateľný.

Zvláštnosti produktu
Každým bielením stráca prádlo farby. Samostatným dávkovaním bieliaceho prostriedku sa bieliaci efekt prejaví iba vtedy, keď je to nevyhnutne potrebné pre odstránenie škvŕn a k bieleniu. Tento bieliaci prostriedok s perkarbonátom sodným je ekologickou alternatívou bielenia prádla na slnku.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Perkarbonát sodný je zlúčenina peroxidu vodíku s uhličitanom sodným (sóda). Pôsobením tepla sa od 50 °C peroxid vodíku opäť štiepi a rozkladá sa na vodu a aktívny kyslík. Zvyšovaním teploty sa táto reakcia stupňuje, takže bieliaci účinok v práčke je optimálny pri 95 °C. Uvoľňujúci sa kyslík pôsobí predovšetkým na organické škvrny, ako sú škvrny od trávy, ovocia atď., kedy oxiduje farbivá a zbavuje ich tak farebnosti, alebo keď oxidáciou premieňa látky tvoriace škvrny opäť na látky rozpustné vo vode.

Biologické odbúravanie
Perkarbonát sodný sa už behom prania a bielenia sám rozkladá na nerastnú sódu, vodu a kyslík, a opúšťa tak práčku v stave, ktorý už v žiadnom prípade nevyžaduje ďalší rozklad. Čiže proces bielenia je zároveň procesom odbúravania.

Upozornenie:
Bieliaci prostriedok uchovávajte dobre uzavretý, na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí. Dráždi oči a pokožku, zdraviu škodlivý pri požití. Pri zasiahnutiu očí okamžite vypláchnite oči veľkým množstvom vody a vyhľadajte lekára. Pri požití urýchlene vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte obal.

TIP: Čistenie WC: Do misy nalejte kanvicu horúcej vody (v studenej vode sa prášok nerozpustí a nezaktivuje) a vsypte 1-2 lyžice prášku. Nechajte cca 10 minút rozpustiť, potom kefkou misu omyte. Pri usadenom vodnom kameni nechajte pôsobiť cez noc.

Čistenie odtokov drezu, umývadiel a vaní: Do odtoku nasypte 1-2 lyžice prášku a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvorí penu a rozpustí mastné usadeniny. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zalejte teplou vodou.
Je možné použiť ho aj na čistenie špinavých vaní a umývadiel a tiež na likvidáciu kúpeľňových plesní.

 Zloženie:
>30 % perkarbonát sodný (sóda obohatená kyslíkom), 15-30% sóda

Množstvo:

  • Kód: 22439
  • Výrobca: SONETT