Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Tuhé mydlo na škvrny 100 g

1,52 EUR  1,44 EUR
Ušetríte: 5% z ceny

Vysoko účinný prostriedok proti škvrnám od ovocia, krvi, tušu, prepisky, trávy, tuku atď.
Vhodné pre všetky biele a stálofarebné textílie z prírodných vlákien a zmesových tkanín.

Použitie:
Navlhčené mydlo aplikujte priamo na škvrnu, nechajte pôsobiť a potom opláchnite. V prípade potreby proces opakujte. Iba k vonkajšiemu použitiu.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Mydlo ako aktívna pracia látka sa získava jednoduchým varením tukov s luhom. Každá tuková báza má vďaka svojmu rôznemu pôvodu odlišné pracie vlastnosti. Kokosový tuk ako základ pre zhotovenie mydla tak má osobitne dobrú čistiacu schopnosť aj v prípade tvrdšej vody. Mydlo z palmového oleja dodáva nevyhnutnú tvrdosť a odolnosť. Obe mydlá v kombinácii tak tvoria optimálny základ k tomu, aby sa v žlčovej látke mohla naplno rozvinúť schopnosť rozpúšťať tuky. Žlč je pridávaná do hotového mydla.

Biologické odbúravanie
Mydlo stráca okamžite po použití, v bezprostrednej reakcii s vápnikom obsiahnutým vždy v odpadovej vode, svoje  povrchové napätie (primárne odbúravanie), a nenapáda tak už živé organizmy. Vápenaté mydlo sa následne na 100 % rozkladá na oxid uhličitý a vodu (sekundárne odbúravanie). Hovädzia žlč je ako čisto prírodný produkt v priebehu niekoľko málo dní celkom odbúraná a vrátená do prírodného kolobehu.

Poznámka:
Mydlo je pri použití mierne zásadité. Zelené chlorofylové zafarbenie kúskov mydla môže pôsobením svetla zosvetliť. To však nemá negatívny vplyv na schopnosť žlčového mydla rozpúšťať škvrny. Nahnedlá farba, ktorá sa patom objavuje, je prirodzená farba žlče.

Celý obal je recyklovateľný.

Zloženie:
Mydlo z palmového oleja (> 30 %), mydlo z kokosového tuku (15-30 %), hovädzia žlč - čiastočne z biodynamického hospodárstva (1-5 %), chlorofyl (< 1 %)


Množstvo:

  • Kód: 22440
  • Výrobca: SONETT