Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Regeneračná soľ do umývačky 2 kg

2,51 EUR  2,26 EUR
Ušetríte: 10% z ceny

Účinný ekologický prípravok do umývačky na riad.
Zlepšuje účinky čistiacich prípravkov, obmedzuje usadzovanie vodného kameňa a predlžuje tak životnosť umývačky.
V každej umývačke na riad je zabudovaný ióntový výmenník, ktorý zachytáva iónty spôsobujúce tvrdosť vody, tzn. vápnik a horčík, a mäkkú vodu privádzajú do umývačky. Tým sa má zabrániť tomu, aby na pohároch a príboroch vznikali vápenaté okraje. Ak je ióntový výmenník nasýtený ióntami vápnika a horčíka, musí sa regeneráciou obnoviť jeho absorpčná schopnosť. K tomu sa používa regeneračná soľ, ktorá zaisťuje výmenu ióntov spôsobujúcich tvrdosť, a stará sa tak o optimálny výsledok umývania.

Zvláštnosti produktu
Regeneračná soľ je čistá, vykryštalizovaná kuchynská soľ, bez prostriedkov proti spekaniu, syntetických farbív a ďalších prísad.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
V soľných baniach sa ťaží soľ, rozpúšťa sa vo vode a necháva sa ako hrubozrnná vykryštalizovať. Tým je zbavená nečistôt. Ako koncentrovaný roztok v soľnom zásobníku umývačky zaisťuje výmenu viazaných ióntov vápnika a horčíka za iónty sodíka z regeneračnej soli; ióntový výmenník tak môže opäť dodávať mäkkú vodu.

Biologické odbúravanie
Kuchynská soľ je prirodzená súčasť našich vôd. Kuchynská soľ je síce nerastnej povahy a nemusí byť ďalej odbúravaná, prispieva však – čo aj relatívne malým dielom – k vyššiemu zaťaženiu našej vody soľou. Pri strednej tvrdosti vody sa do odpadovej vody dostáva asi 40 - 50 g soli na jedno umytie.

Celý obal je recyklovateľný.

 Zloženie:
Čistá hrubozrnná kamenná soľ (100 %) bez prídavku protispekavých látok a syntetických farbív

Vypredané
  • Kód: 22455
  • Výrobca: SONETT