Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Tablety do umývačky 25 x 20 g

6,34 EUR  5,71 EUR
Ušetríte: 10% z ceny

Účinný ekologický prostriedok do umývačky na riad.
Špeciálne zloženie z ľahko odbúrateľných surovín efektívne odstráni mastné škvrny i zaschnuté zbytky jedla. Vhodné pre všetky domáce umývačky na riad.

Dávkovanie:
1 tableta na jeden umývací cyklus. Pri veľkom znečistení zvýšte dávkovanie na 2 tablety na cyklus.

Zvláštnosti produktu
Tablety SONETT obsahujú nerastné látky a biologicky plne odbúrateľné organické zložky. Neobsahujú enzýmy, agresívne bieliace látky s obsahom chlóru, fosfáty ani vonné látky.

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek
Hlavnými účinnými látkami tabliet SONETT do umývačky na riad sú sóda, silikáty a cukrový tenzid. Silikáty sa získavajú roztavením piesku so sódou a sú vďaka svojej alkalite schopné tuk na riade zmydelnatením premeniť a zaistiť jeho vodorozpustnosť. Prilepené zbytky jedla sa pomocou týchto silikátov rozmočia a uvoľnia. Sóda, vyrábaná z kuchynskej soli a vápna, rozptyľuje tuk na jemné kvapôčky a podporuje tak schopnosť silikátov rozpúšťať tuk. Prídavok malého dielu cukrových tenzidov spôsobuje redukciu povrchového napätia vody, takže nečistota môže byť vodou lepšie rozmočená. Cukrové tenzidy sa vyrábajú z kokosového tuku a rastlinného škrobu resp. z melasy. Tablety navyše obsahujú bieliaci kyslík (hydrogénuhličitan sodný). V priebehu umývania odštepuje hydrogénuhličitan sodný popri vody a sódy kyslík. Uvoľňujúci sa kyslík slúži k odstraňovaniu čajových a kávových zbytkov na pohároch a šálkach. Hydrogénuhličitan sodný je sedimentovanou zlúčeninou peroxidu vodíka a sódy (uhličitanu sodného). Citrát, získavaný pri fermentácii vedľajších produktov výroby cukru ako napr. melasy, sa do čistiaceho prostriedku do umývačky na riad pridáva preto, aby viazal vápnik vo vode a chránil umývačku pred jeho usadeninami. Vzhľadom k tomu, že v mnohých umývačkách obsahuje i napriek zabudovanému iontovému výmenníku (zariadenie na zmäkčovanie vody) voda príliš mnoho vápniku, umocňuje sa citrát schopnosťou viazať vápnik, ktorú má kyselina polyasparágová. Táto kyselina, ktorá je bielkovinovej povahy, sa nachádza v prírode napr. v schránkach a ulitách plžov, kde reguluje rast týchto schránok. Použitá kyselina polyasparágová sa však nezískava priamo z prírody, ale petrochemicky sa syntetizuje – v uzavretom výrobnom cykle, bez ďalších odpadových produktov. Kyselina polyasparágová je biologicky úplne odbúrateľná.

Biologické odbúravanie
Silikáty a sóda sú nerastné látky, ktoré nemusia byť v prírode ďalej odbúravané. Citrát, teda látka vyskytujúca sa v rastlinách, zvieratách i človeku, je v prírode v priebehu 2 - 3 dní úplne odbúraný prirodzene sa vyskytujúcimi mikroorganizmami. Hydrogénuhličitan sodný sa rozkladá už v priebehu procesu umývania a bielenia na nerastnú sódu, vodu a kyslík, a opúšťa tak umývačku v stave, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie odbúravanie. Tzn. že proces bielenia je zároveň procesom odbúravania. Kyselina polyaspargová, látka bielkovinovej povahy, sa v prírode úplne rozkladá na vodu, oxid uhličitý a dusíkaté soli. Pri procese výroby cukrových tenzidov sa z rastlinných surovín škrobu, cukru a tuku berú časti, ktoré však zostávajú vo svojej prirodzenej štruktúre úplne zachované. Pre mikroorganizmy je preto jednoduché rýchlo a na 100 % tieto tenzidy odbúrať.

Upozornenie:
Pre dokonalý účinok je nutné pravidelne používať leštidlo a regeneračnú soľ do umývačky SONETT. Tým sa zamedzí vytváraniu vápenatých usadenín na riade.

Celý obal je recyklovateľný.
 
 Zloženie:
Citráty (> 30 %), sóda (15 – 30 %), silikáty (15 – 30 %), hydrogénuhličitan sodný (5 – 15 %), kyselina polyasparágová (5 – 15 %), cukrové tenzidy (1 – 5 %)

Množstvo:

  • Kód: 22456
  • Výrobca: SONETT