Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Lifefood, Mladý jačmeň z Nového Zélandu BIO 200 g

36,40 EUR

Dávkovanie: Pre dospelých 1-2 čajové lyžičky 1-2 x denne. Zalejte 200 ml vody alebo džúsu a vypite, najlepšie na lačný žalúdok. Zabezpečte dostatočný prísun tekutín v priebehu dňa. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je určený deťom. Výrobok nenahrádza pestrú stravu. Nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.

Mladý jačmeň je instantný zelený nápoj vyrobený zo sušenej jačmennej trávy vypestovanej v najčistejšej prírode Nového Zélandu bez použitia hnojív a iných chemických prípravkov. Obsahuje široké spektrum minerálov, vitamínov, enzýmov a je zdrojom životodarného chlorofylu a vlákniny. Schválené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Mladá jačmenná tráva, z ktorej je produkt vyrobený, je pestovaná v čistej a úrodnej prírode Južného ostrova Nového Zélandu, bez použitia akýchkoľvek pesticídov a herbicídov. Vďaka svojim výživným hodnotám ide o kompletnú a plnohodnotnú potravu v instantnej podobe. Vyznačuje sa predovšetkým vysokým obsahom chlorofylu, prírodných materiálov a vitamínov a kvalitných aminokyselín.
Má silný alkalizujúci efekt a detoxikačné účinky. Elixír života v jednom pohári!

Mladý jačmeň je typom zelenej trávy – jedinej vegetácie na zemi, ktorá je schopná dodávať základnú výživu od narodenia až po starobu. Agronómovia odhadujú počiatky kultivácie tejto obilnej trávy už v 7. tisícročí pred naším letopočtom, pravdepodobne v juhozápadnej Ázii. Na západe však jačmeň začali pestovať v rámci produkcie zrna.

Predtým než prejde obilná tráva reprodukčným procesom, ktorý vedie k vzniku zrna, nachádza sa v štádiu, kedy má podobné vlastnosti a obsah vitamínov a minerálov ako tmavá zelenolistá zelenina. Ak je tráva pokosená v tomto mladom veku, svojim zložením sa od svojho dospelého náprotivku výrazne líši. Napríklad pšeničná tráva obsahuje približne 32 g proteínu na 100 g, pričom pšeničné zrno iba 13 g. Z tohto dôvodu sú zelené trávy pre nás skvelou výživou.

Jačmenná tráva je považovaná z výživového hľadiska zo všetkých zelených tráv za najhodnotnejšiu. Obsahuje 18 aminokyselín z 20 vrátane 8 esenciálnych, teda tých, ktoré si telo nedokáže vyrobiť samo. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu a sú tak nenahraditeľné pre bunkovú tvorbu, regeneráciu a celkovo pre zachovanie všetkých životných funkcií organizmu.

Mladý jačmeň ďalej obsahuje rad aktívnych enzýmov, ktoré sú základným katalyzátorom takmer všetkých chemických procesov prebiehajúcich v našom tele. Vedci sa zhodujú na tom, že človek sa rodí s určitou zásobou enzýmov, ktorá sa v priebehu života vyčerpáva a telo starne. Toto vyčerpávanie enzymatickej zásoby však možno spomaľovať jednak vyhýbaním sa potrave a spôsobu života, ktorý je na spotrebu enzýmov náročnejší, jednak konzumáciou na enzýmy bohatej stravy. A tou je živá rastlinná strava, teda strava, ktorá nebola znehodnotená tepelnou, chemickou ani inou úpravou, ktorá enzýmy likviduje alebo potláča ich aktivitu.

Mladý jačmeň ďalej obsahuje široké spektrum vitamínov, minerálov a ďalších hodnotných látok.
Medzi najdôležitejšie možno zaradiť vysoký obsah betakaroténu, vitamínov skupiny B, vitamínu C, draslík, kalcium, horčík, železo, meď, mangán, fosfor a zinok. Mladá jačmenná tráva obsahuje 11 x viac vápnika než kravské mlieko, 7 x viac vitamínu C než pomaranč a 5 x viac železa než špenát.

Z nášho pohľadu je ale najväčším prínosom mladého jačmeňa jeho obsah chlorofylu. Štúdie preukazujú vplyv chlorofylu na stimuláciu rastu tkaniva a tvorby červených krviniek. Najzaujímavejšia je podobnosť molekuly chlorofylu s molekulou hemoglobínu – krvného farbiva. Testy rovnako preukázali jeho vplyv na redukciu vstrebávania karcinogénov v tráviacom trakte.

Mladý jačmeň má výrazný alkalizujúci efekt v ľudskom tele.
Väčšina v súčasnej dobe konzumovanej stravy spôsobuje v ľudskom organizme kyslú reakciu a prekyslené telo je živnou pôdou pre rad chorôb a mikróbov. Naše bunky nie sú schopné správne fungovať, pokiaľ sa vnútorná pH hodnota nepohybuje v pomerne úzkom rozpätí. Mladý jačmeň obsahuje bázické minerály ako je sodík, draslík, vápnik a horčík, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáhajú kyslé prostredie v tele neutralizovať a tým prispievajú k optimálnym funkciám organizmu.

Z mladého jačmeňa boli ďalej izolované látky, ktoré preukázali veľmi účinné antioxidačné vlastnosti, ktoré  môžu pomáhať pri prevencii proti rakovine a ďalším chorobám.

Mladý jačmeň je teda skutočne jednou z najvýživnejších potravín, je to naozajstný koncentrát živín alebo „superfood“.

Mladý jačmeň dodávaný spoločnosťou Lifefood je šetrne vysušený a vhodne vybraný správny druh jačmeňa rozomletý na prášok, ktorý si zachováva jednak typickú prírodnú arómu a jednak vlákninu, ktorá je významná pre správne fungovanie tráviaceho systému. Možno ho zmiešať s vodou alebo ovocným džúsom, čím vytvoríte zelený nápoj nabitý životnou silou a energiou, skutočný elixír života.

Náš mladý jačmeň "Southern Synergy" pochádza z neskazenej neznečistenej prírody Nového Zélandu a zachováva si všetky vlastnosti jačmennej trávy tak, jak to príroda chcela.

Ochutnajte teda tento produkt, ktorý Vám ponúka kompletnú výživu v jednom pohári.
Na zdravie!

Zloženie: 100 % sušená tráva mladého jačmeňa.
Obsah: 200 g.
Krajina pôvodu: Nový Zéland.

Množstvo:

  • Kód: 17955
  • Výrobca: LIFEFOOD