Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Lifefood, Baobab prášok BIO 160 g

12,90 EUR

Zloženie: 100% jemný prášok sušenej dužiny plodov baobabu BIO.
Krajina pôvodu: Afrika.

Baobab prášok je novou exotickou potravinou zaujímavej chuti a vlastností. Má výnimočne vysoký obsah antioxidantov a esenciálnych minerálov. Zároveň je jeho produkcia etická a dlhodobo udržateľná.
Dužina plodov afrického stromu Baobab (Adansonia Gigitata L.) priamo prekypuje nutričnými látkami v takom množstve, vďaka čomu sa považuje za jednu z potravín budúcnosti. Prirodzene schne vnútri tvrdej šupky plodov a jednoduchým preosievaním sa z nej získava svetlý prášok citrusovo kyslej chuti s jemnými tónmi karamelu. Prášok baobabu má veľmi široké využitie v príprave radu pokrmov a nápojov a vďaka svojmu zloženiu je schopný zásadným spôsobom vylepšiť nutričný profil potravín.

Baobab sa pýši hodnotou 240 ORAC, čo je hodnota udávajúca úroveň antioxidačnej aktivity.
Dostatočné množstvo vlákniny v strave je vysoko dôležité pre optimálny stav a fungovanie zažívacieho traktu a pre udržanie nízkej hladiny cholesterolu. Prášok baobabu obsahuje oveľa väčšie množstvo vlákniny než ostatné ovocie. Prevažná časť vlákniny baobabu je tvorená pektínom, ktorý podľa všetkého hrá významnú úlohu v znižovaní hladiny cholesterolu. Rovnako sa v súvislosti s pektínom hovorí o jeho prebiotických účinkoch a teda pozitívnom vplyve na črevné baktérie.
Baobab obsahuje väčšie množstvo kalcia ako mlieko, a navyše v oveľa využiteľnejšej podobe.
Horčík je dôležitý pre dobre fungujúci metabolizmus, správnu funkciu svalov a pevnosť kostí a zubov. Rovnako svojím obsahom draslíka Baobab významne prevyšuje ostatné druhy ovocia, železa obsahuje podstatne viac ako špenát.
Baobab sa výborne hodí do všetkých sladkých pokrmov aj nápojov. Možno ho jednoducho miešať s vodou, ale ďaleko lepšie je primiešať ho do ovocných štiav alebo smoothies. Výborne sa hodí do dezertov, tort, marmelád, jogurtov, apod.

Odporúčaná dávka je 5 – 15 g denne (1 až 3 lyžičky), jeho dávkovanie nie je ale nijako obmedzené, je to skrátka ovocná dužina
Náš tip: zmiešajte 2 lyžičky prášku z baobabu s 3 dcl čerstvo vytlačeného pomarančového džúsu. Bez prisladenia má prášok kyslú chuť.

Obsah: 160 g.


Množstvo:

  • Kód: 17956
  • Výrobca: LIFEFOOD