Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

BIO Rímsky kmín 100 g

2,95 EUR

Jedno zo základných korení pri varení podľa ajurvédy. Celé semienka v bio kvalite.

Semienka bieleho kumínu, Cuminum cyminum, sú jednou z najdôležitejších prísad pri príprave zeleninových karí, ryže, chuťoviek a dálov. Pod pojmom kumín myslíme indický kumín niekedy nazývaný rímsky. Kumín, ktorý obvykle poznáme (kala jeera, Cuminum nigrum) je menší a tmavší a je tu označený ako čierny kmín a má celkom odlišnú chuť a iné vlastnosti. Pokiaľ kumín používame mletý, je lepšie, keď si ho namelieme sami.

Ak recept vyžaduje pražený kumín, vypražte požadované množstvo semienok v predhriatej panvici. Pohybujte panvicou, až semienka trochu stmavnú a začnú príjemne voňať. Ak potrebujete kumínové semienka vypražené a ešte mleté, nasypte vypražené semienka do elektrického mlynčeka a jemne ich nameľte. Ak nemáte malý mlynček, použite mažiar a paličku, alebo semienka jednoducho podrvte zadnou stranou lyžice.

Účinky:
Stimuluje trávenie, znižuje nafukovanie, odstraňuje tráviace potiaže. Zlepšuje vstrebávanie minerálnych a stopových prvkov. Pôsobí proti hnačke (zamiešať štipku do kyslého mlieka), zvracaniu a bolestiam brucha.

Použitie:
Často sa používa s hořčičnými semienkami na začiatku varenia. Blokuje negatívny účinok pri prejedení a konzumácii ťažkých jedál.

Zloženie:
Cuminum cyminum

Balenie: 100 g

Množstvo:

  • Výrobca: ORGANIC INDIA