Nákupný košík
Položiek: 0 (0,00 EUR)

Sonett - Bieliaci prostriedok a odstraňovač škvŕn 900 g

4,48 EUR

Šetrné bielenie a odstraňovanie škvŕn 
Tretia časť modulárneho systému SONETT 
Na bielenie bielej bielizne, na odstraňovanie škvŕn na bielom a stálofarebnom príádle, na zjasnenie zožltnutej a osivelej bielizne. Účinný už od 50°C. Vhodný na bielu a stálofarebnú bielizeň z bavlny, ľanu, konope a zmiešanej tkaniny. Odstraňuje škvrny z ovocia, červeného vína, čaju, kávy, trávy, krvi atď. 

Dávkovanie:
Praníe v práčke: na 4,5 kg bielizne pri teplote od 50° pridajte v priebehu hlavného pracieho cyklu 60 ml/60 g Sonett Bieliaceho prostriedku do pracieho prášku. 
Namáčanie silne znečistenú bielizeň: rozpustite 30 ml bieliaceho prostriedku v cca 3 l teplej vody a špinavé prádlo nechajte cez noc namočené. Potom ho vyperte ako obvykle. 
Umývanie riadu: pridajte 15 ml/15 g bieliaceho prostriedku do zásobníku na prášok do umývačky v priebehu hlavného umývacieho cyklu. Odstráni škvrny od kávy a čaju na riade. 

Zvláštnosti produktu 
Každým bielením stráca prádlo farby. Samostatným dávkovaním bieliaceho prostriedku sa bieliaci efekt prejaví iba vtedy, keď je to nevyhnutne potrebné pre odstránenie škvŕn a k bieleniu. Tento bieliaci prostriedok s perkarbonátom sodným je ekologickou alternatívou bielenia prádla na slnku. 

Pôvod a vlastnosti jednotlivých zložiek 
Perkarbonát sodný je zlúčenina peroxidu vodíku s uhličitanom sodným (sóda). Pôsobením tepla sa od 50 °C peroxid vodíku opäť štiepi a rozkladá sa na vodu a aktívny kyslík. Zvyšovaním teploty sa táto reakcia stupňuje, takže bieliaci účinok v práčke je optimálny pri 95 °C. Uvoľňujúci sa kyslík pôsobí predovšetkým na organické škvrny, ako sú škvrny od trávy, ovocia atď., kedy oxiduje farbivá a zbavuje ich tak farebnosti, alebo keď oxidáciou premieňa látky tvoriace škvrny opäť na látky rozpustné vo vode. 

Biologické odbúravanie 
Perkarbonát sodný sa už behom prania a bielenia sám rozkladá na nerastnú sódu, vodu a kyslík, a opúšťa tak práčku v stave, ktorý už v žiadnom prípade nevyžaduje ďalší rozklad. Čiže proces bielenia je zároveň procesom odbúravania. 

Upozornenie: 
Bieliaci prostriedok uchovávajte dobre uzavretý, na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí. Dráždi oči a pokožku, zdraviu škodlivý pri požití. Pri zasiahnutiu očí okamžite vypláchnite oči veľkým množstvom vody a vyhľadajte lekára. Pri požití urýchlene vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte obal. 

TIP: 
Čistenie WC: Do misy nalejte kanvicu horúcej vody (v studenej vode sa prášok nerozpustí a nezaktivuje) a vsypte 1-2 lyžice prášku. Nechajte cca 10 minút rozpustiť, potom kefkou misu omyte. Pri usadenom vodnom kameni nechajte pôsobiť cez noc. 

Čistenie odtokov drezu, umývadiel a vaní: Do odtoku nasypte 1-2 lyžice prášku a zalejte hrnčekom teplého octu. Ocot s práškom vytvorí penu a rozpustí mastné usadeniny. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zalejte teplou vodou. 
Je možné použiť ho aj na čistenie špinavých vaní a umývadiel a tiež na likvidáciu kúpeľňových plesní. 

Zloženie: 
>30 % perkarbonát sodný (sóda obohatená kyslíkom), 15-30% sóda 

Obsah: 900 g.

Množstvo:

  • Výrobca: SONETT